Esteetön vastakiikku
Esteetön vastakiikku
Esteettömät leikkivälineet on suunniteltu tuomaan yhteen kaikki lapset, myös pyörätuolia tarvitsevat, jotta kukaan ei tuntisi itseään ulkopuoliseksi. LeikkiSetin tavoitteena on tarjota leikkikenttävälineitä, jotka ovat suunnattu liikkumisesteisille, aistihäiriöisille, näkövammaisille ja autistisille lapsille.
Tuotteissa käytetään pääasiassa kirkkaanvärisiä materiaaleja, jotta ne ovat erottuvia myös heikompinäköisille. Käytetyt materiaalit ovat myös erittäin korkealaatuisia, mikä takaa leikkivälineiden turvallisuuden.
Sopeutuminen leikkikentillä auttaa lapsia kehittämään heidän itsetuntoaan ja taitoja, joita he tulevat käyttämään aikuisiässäkin. Kun leikkikentillä on myös esteettömiä leikkivälineitä, antaa se mahdollisuuden kaikille lapsille osallistua leikkeihin ja sosiaaliseen kanssakäymiseen muiden lasten kanssa.
Tuotetiedot
| Mitat | 255 × 106 × 131 cm (senttimetri) |
|---|---|
| Ikäryhmä | Taaperot/vauvat, Lapset |
| Levyosat | HPL |
| Perustustapa | Betoni |
| Mallisto | |
| Turva-alusta | < 10-20 m² |
| Runkomateriaali | Metalli |
| Standardi | EN1176 |
| Esteettömyys | Esteetön |
| Turva-alueen pinta-ala: | 13 m² |
|---|---|
| Pituus: | 255 cm |
| Leveys: | 106 cm |
| Korkeus: | 131 cm |
| Max. putoamiskorkeus | 57 cm |
| Asennusaika (h / 1 hlö): | 6 h |
| Laitteen käyttäjämäärä: | 4 hlö |
4 489,00 € alv. 0%
Rahtivapaa toimitus!
Tuotteen värit valittavissa veloituksetta vakiovärikartasta.
Tuote täyttää green deal -sopimuksen vaatimuksen.
Asennusaika ei sisällä maatöitä eikä betoninkuivumisaikaa. Asennusaika sisältää mittaamisen, pakkauksen purun, välineen kasaamisen, tuennat ja betonoinnit.
| Tuotekategoriat: | Esteettömät leikkivälineet, Jousikeinut ja keinulaudat, Leikkikentät |
| SKU: | 4077 |
| Categories: | Esteettömät leikkivälineet, Jousikeinut ja keinulaudat, Leikkikentät |
| Tags: | Buglo, esteetön, inklusiivinen leikkiväline, keinulauta, vastakiikku |













