Brontosaurus
Brontosaurus
Kiipeä Brontosauruksen selkään! Brontosauruksella, luot hauskan sekä näyttävän leikkipuiston. Brontosaurus tarjoaa erilaisia kiipeilyverkkoja ja otteita, mitkä harjoittavat lasten motorisia taitoja.
Puuosat: Painekyllästetty mänty, AB-luokka, 90 x 260 liimapuu
Tuotetiedot
| Mitat | 905 × 356 × 291 cm (senttimetri) |
|---|---|
| Mallisto | |
| Ikäryhmä | Lapset, Koululaiset/teinit |
| Verkko- ja köysiosat | Polypropyleeni pinnoitettu teräsvaijeri |
| Perustustapa | Betoni |
| Levyosat | HDPE, HPL, Liukuestetty HPL |
| Turva-alusta | < 60-80 m² |
| Runkomateriaali | Puu |
| Standardi | EN1176 |
| Muut materiaalit | Ruostumaton teräs |
| Turva-alueen pinta-ala: | 71 m² |
|---|---|
| Turva-alueen pituus: | 1246 cm |
| Turva-alueen leveys: | 718 cm |
| Pituus: | 905 cm |
| Leveys: | 356 cm |
| Korkeus: | 291 cm |
| Max. putoamiskorkeus | 211 cm |
| Asennusaika (h / 1 hlö): | 16 h |
| Laitteen käyttäjämäärä: | 34 hlö |
32 074,00 € alv. 0%
Rahtivapaa toimitus!
Tuotteen värit valittavissa veloituksetta vakiovärikartasta.
Tuote täyttää green deal -sopimuksen vaatimuksen.
Asennusaika ei sisällä maatöitä eikä betoninkuivumisaikaa. Asennusaika sisältää mittaamisen, pakkauksen purun, välineen kasaamisen, tuennat ja betonoinnit.
| Tuotekategoriat: | Kiipeilytelineet, Leikkikentät, Teemaleikkivälineet |
| SKU: | 8505 |
| Categories: | Kiipeilytelineet, Leikkikentät, Teemaleikkivälineet |
| Tags: | Buglo, Dino, kiipeily |

















