Tuplamegatornit
Tuplamegatornit
Robinia-puiset Mega-tornit ja pienemmät MiniMega-leikkikeskukset kurottuvat korkeuksiin ja tuovat leikkijöille jännittäviä liikunnallisia haasteita.
Korkeimmillaan tornit ulottuvat yli 8 metriin, ja niihin mahtuu samaan aikaan kymmeniä leikkijöitä.
Kun leikkijä on päässyt kiipeämään erilaisia köysiratoja ja tasoja pitkin ylös asti, hän voi kokea mahtavaa vauhdin hurmaa turvallisesti ruostumattomasta teräksestä valmistetuissa liukumäissä.
Nämä leikkivälineet ovatkin omiaan kehittämään lasten kiipeilytaidon ja tarttumisvoiman lisäksi heidän loogista päättelykykyään, tunteiden säätelyä ja sosiaalista leikkiä. Leikkikeskukset tarjoavat myös turvallisen ympäristön rohkeuden harjoitteluun.
Leikkikeskukseen on myös integroitu superhauska BeBrave-peli, jossa telineeseen piilotettuja QR-koodeja lukemalla voi suorittaa hauskan virtuaalimaailmaa ja reaalimaailmaa yhdistävän oppimispelin.
Tuotetiedot
| Mitat | 1827 × 1077 × 880 cm (senttimetri) |
|---|---|
| Ikäryhmä | Lapset, Koululaiset/teinit |
| Levyosat | HDPE, HPL |
| Liuku | Ruostumaton teräs |
| Mallisto | |
| Muut materiaalit | Polykarbonaatti, Ruostumaton teräs, Kumi |
| Perustustapa | Betoni |
| Runkomateriaali | Puu |
| Standardi | EN1176 |
| Verkko- ja köysiosat | Polypropyleenipinnoitettu teräsvaijeri |
| Turva-alueen pinta-ala: | 124,9 m² |
|---|---|
| Pituus: | 1827 cm |
| Leveys: | 1077 cm |
| Korkeus: | 880 cm |
| Max. putoamiskorkeus | 210 cm |
| Laitteen käyttäjämäärä: | 65 hlö |
367 417,00 € alv. 0%
Rahtivapaa toimitus!
Tilauskohtaiset asennusohjeet lähetetään projektikohtaisesti
Asennusaika ei sisällä maatöitä eikä betoninkuivumisaikaa. Asennusaika sisältää mittaamisen, pakkauksen purun, välineen kasaamisen, tuennat ja betonoinnit.
| Tuotekategoriat: | Leikkikentät, Leikkikeskukset |
| SKU: | 8352 |
| Categories: | Leikkikentät, Leikkikeskukset |
| Tags: | Buglo, kiipeily, kiipeilytorni, liukumäki, megarobinia, robinia |














