Minimegatorni
Minimegatorni
Robinia-puisten Mega-tornien pienemmät MiniMega-leikkikeskukset tuovat myös pienemmille leikkijöille jännittäviä liikunnallisia haasteita.
Kun leikkijä on päässyt kiipeämään tasoja pitkin ylös asti, hän voi viilettää ruostumattomasta teräksestä valmistetusta liukumäestä alas.
Myös pienemmissä leikkivälineissä lapset pääsevät kehittämään kiipeilytaitojaan, tarttumisvoima sekä loogista päättelykykyä, tunteiden säätelyä ja sosiaalista leikkiä. Leikkikeskukset tarjoavat myös turvallisen ympäristön rohkeuden harjoitteluun.
Leikkikeskukseen sisältyy kaksi oppimispaneelia, rataspeli ja matematiikkapaneeli.
Tuotetiedot
| Mitat | 360 × 365 × 409 cm (senttimetri) |
|---|---|
| Ikäryhmä | Taaperot/vauvat, Lapset |
| Käyttökohteet | Puistot, Päiväkodin pienten ryhmät |
| Levyosat | HDPE |
| Liuku | Ruostumaton teräs |
| Mallisto | |
| Muut materiaalit | Polykarbonaatti, Ruostumaton teräs |
| Perustustapa | Betoni |
| Runkomateriaali | Puu |
| Standardi | EN1176 |
| Verkko- ja köysiosat | Polypropyleenipinnoitettu teräsvaijeri |
| Turva-alueen pinta-ala: | 30,51 m² |
|---|---|
| Pituus: | 360 cm |
| Leveys: | 365 cm |
| Korkeus: | 409 cm |
| Max. putoamiskorkeus | 90 cm |
| Laitteen käyttäjämäärä: | 9 hlö |
19 254,00 € alv. 0%
Rahtivapaa toimitus!
Tilauskohtaiset asennusohjeet lähetetään projektikohtaisesti
Asennusaika ei sisällä maatöitä eikä betoninkuivumisaikaa. Asennusaika sisältää mittaamisen, pakkauksen purun, välineen kasaamisen, tuennat ja betonoinnit.
| Tuotekategoriat: | Leikkikentät, Leikkikeskukset |
| SKU: | 8361 |
| Categories: | Leikkikentät, Leikkikeskukset |
| Tags: | Buglo, liukumäki, megarobinia, robinia |














