Minimegarata
Minimegarata
Robinia-puisten Mega-tornien pienemmät MiniMega-leikkikeskukset tuovat myös pienemmille leikkijöille jännittäviä liikunnallisia haasteita.
Minimegarata sisältää jopa neljä erilaista tornia, joille voi kiivetä esim. köysiverkkoa, kiipeilyotteita, tikkaita tai köysitikkaita pitkin.
Kun leikkijä on päässyt kiipeämään ylös asti, hän voi viilettää ruostumattomasta teräksestä valmistetusta liukumäestä alas.
Tässä leikkivälineissä lapset pääsevät kehittämään kiipeilytaitojaan, tarttumisvoimaa sekä loogista päättelykykyä, tunteiden säätelyä ja sosiaalista leikkiä. Leikkikeskus tarjoaa myös turvallisen ympäristön rohkeuden harjoitteluun.
Tuotetiedot
| Mitat | 937 × 683 × 430 cm (senttimetri) |
|---|---|
| Ikäryhmä | Lapset |
| Käyttökohteet | Alakoulujen pihat, Puistot, Päiväkodit |
| Levyosat | HDPE |
| Liuku | Ruostumaton teräs |
| Mallisto | |
| Muut materiaalit | Polykarbonaatti, Ruostumaton teräs |
| Perustustapa | Betoni |
| Runkomateriaali | Puu |
| Standardi | EN1176 |
| Verkko- ja köysiosat | Polypropyleenipinnoitettu teräsvaijeri |
| Turva-alueen pinta-ala: | 69,2 m² |
|---|---|
| Pituus: | 937 cm |
| Leveys: | 683 cm |
| Korkeus: | 430 cm |
| Max. putoamiskorkeus | 170 cm |
| Laitteen käyttäjämäärä: | 25 hlö |
34 626,00 € alv. 0%
Rahtivapaa toimitus!
Tilauskohtaiset asennusohjeet lähetetään projektikohtaisesti
Asennusaika ei sisällä maatöitä eikä betoninkuivumisaikaa. Asennusaika sisältää mittaamisen, pakkauksen purun, välineen kasaamisen, tuennat ja betonoinnit.
| Tuotekategoriat: | Leikkikentät, Leikkikeskukset |
| SKU: | 8364 |
| Categories: | Leikkikentät, Leikkikeskukset |
| Tags: | Buglo, kiipeily, liukumäki, megarobinia, robinia, verkkokiipeily |













