Minimegaliuku
Minimegaliuku
Robinia-puisten Mega-tornien pienemmät MiniMega-leikkikeskukset tuovat isojen lisäksi myös pienemmille leikkijöille jännittäviä liikunnallisia haasteita.
Kun leikkijä on päässyt kiipeämään köysiverkkoa, kiipeilyotteita tai matalampia tasoja pitkin ylös asti, hän voi viilettää ruostumattomasta teräksestä valmistetusta liukumäestä alas.
Myös pienemmissä leikkivälineissä lapset pääsevät kehittämään kiipeilytaitojaan, tarttumisvoima sekä loogista päättelykykyä, tunteiden säätelyä ja sosiaalista leikkiä. Leikkikeskukset tarjoavat myös turvallisen ympäristön rohkeuden harjoitteluun.
Tuotetiedot
| Mitat | 547 × 586 × 529 cm (senttimetri) |
|---|---|
| Ikäryhmä | Lapset |
| Käyttökohteet | Alakoulujen pihat, Päiväkodit, Asuinkohteet |
| Levyosat | HDPE |
| Liuku | Ruostumaton teräs |
| Mallisto | |
| Muut materiaalit | Polykarbonaatti, Ruostumaton teräs |
| Perustustapa | Betoni |
| Runkomateriaali | Puu |
| Standardi | EN1176 |
| Verkko- ja köysiosat | Polypropyleenipinnoitettu teräsvaijeri |
| Turva-alueen pinta-ala: | 46,51 m² |
|---|---|
| Pituus: | 547 cm |
| Leveys: | 586 cm |
| Korkeus: | 529 cm |
| Max. putoamiskorkeus | 210 cm |
| Laitteen käyttäjämäärä: | 14 hlö |
27 982,00 € alv. 0%
Rahtivapaa toimitus!
Tilauskohtaiset asennusohjeet lähetetään projektikohtaisesti
Asennusaika ei sisällä maatöitä eikä betoninkuivumisaikaa. Asennusaika sisältää mittaamisen, pakkauksen purun, välineen kasaamisen, tuennat ja betonoinnit.
| Tuotekategoriat: | Leikkikentät, Leikkikeskukset |
| SKU: | 8362 |
| Categories: | Leikkikentät, Leikkikeskukset |
| Tags: | Buglo, kiipeily, liukumäki, megarobinia, robinia, tuplaliukumäki |














