Minimega-duo
Minimega-duo
Robinia-puiset Mega-tornit ja pienemmät MiniMega-leikkikeskukset kurottuvat korkeuksiin ja tuovat leikkijöille jännittäviä liikunnallisia haasteita.
Keskuksen korkeampi torni kohoaa yli kuuden metrin korkeuteen, ja alas sieltä pääsee viilettämään putkiliukumäkeä. Keskukseen mahtuu leikkimään yli 30 leikkijään samaan aikaan.
Minimega-duo tarjoaa monipuolisia haasteita myös pienemmille leikkijöille.
Nämä leikkivälineet ovatkin omiaan kehittämään lasten kiipeilytaidon ja tarttumisvoiman lisäksi heidän loogista päättelykykyään, tunteiden säätelyä ja sosiaalista leikkiä. Leikkikeskukset tarjoavat myös turvallisen ympäristön rohkeuden harjoitteluun.
Tuotetiedot
| Mitat | 1431 × 1054 × 675 cm (senttimetri) |
|---|---|
| Ikäryhmä | Lapset, Koululaiset/teinit |
| Käyttökohteet | Alakoulujen pihat, Puistot |
| Levyosat | HDPE, HPL |
| Liuku | Ruostumaton teräs |
| Mallisto | |
| Perustustapa | Betoni |
| Runkomateriaali | Puu |
| Standardi | EN1176 |
| Verkko- ja köysiosat | Polypropyleenipinnoitettu teräsvaijeri |
| Muut materiaalit | Polykarbonaatti, Ruostumaton teräs, Kumi |
| Turva-alueen pinta-ala: | 101,45 m² |
|---|---|
| Pituus: | 1431 cm |
| Leveys: | 1054 cm |
| Korkeus: | 675 cm |
| Max. putoamiskorkeus | 210 cm |
| Laitteen käyttäjämäärä: | 32 hlö |
169 904,00 € alv. 0%
Rahtivapaa toimitus!
Tilauskohtaiset asennusohjeet lähetetään projektikohtaisesti
Asennusaika ei sisällä maatöitä eikä betoninkuivumisaikaa. Asennusaika sisältää mittaamisen, pakkauksen purun, välineen kasaamisen, tuennat ja betonoinnit.
| Tuotekategoriat: | Leikkikentät, Leikkikeskukset |
| SKU: | 8355 |
| Categories: | Leikkikentät, Leikkikeskukset |
| Tags: | Buglo, kiipeily, liukumäki, megarobinia, robinia |














