Kiipeilylinnake
Kiipeilylinnake
Gray-sarjan leikkikeskukset on suunniteltu turvallisuus ja kestävä kehitys etunenässä. Leikkikeskukset on valmistettu kestävistä ja ympäristöystävällisistä materiaaleista.
Rakenteet ovat tarkkaan prosessoidusta männystä. Tasot ovat taas vedenkestävästä vanerista. Leikkikeskusten koristeelliset osat ja interaktiiviset elementit on valmistettu HPL-laminaatista, joihin on värivaihtoehtoina valkoinen tai vihreä. Kaikki keskusten metalliosat ovat kestävää, ruostumatonta terästä.
Kiipeilylinnakkeessa on neljä 1,80 metrin korkeudessa olevaa tasannetta, joita yhdistävät köysisilta , monkey bars -apinatikkaat ja kaksi kiipeilyverkkoseinää. Tasapainolinnakkeeseen voi kiivetä kaltevaa köysiverkkoa, kiipeilyseinää, kaltevaa kiipeilyliuskaa tai tankotikkaita pitkin. Alas voi viilettää liukumäkeä tai palomiehentankoa pitkin.
Tuotetiedot
| Mitat | 639 × 452 × 260 cm (senttimetri) |
|---|---|
| Perustustapa | Perustusankkuri |
| Runkomateriaali | Puu |
| Levyosat | Lattiat vaneria, HPL |
| Tasojen korkeudet | 180 cm |
| Liuku | Ruostumaton teräs |
| Ikäryhmä | Alakoululaiset, Lapset |
| Mallisto | |
| Standardi | EN1176 |
| Turva-alueen pinta-ala: | 58,69 m² |
|---|---|
| Turva-alueen pituus: | 1007 cm |
| Turva-alueen leveys: | 759 cm |
| Pituus: | 639 cm |
| Leveys: | 452 cm |
| Korkeus: | 260 cm |
| Max. putoamiskorkeus | 190 cm |
| Asennusaika (h / 1 hlö): | 7 h |
| Laitteen käyttäjämäärä: | 13 hlö |
11 150,00 € alv. 0%
Rahtivapaa toimitus!
Tilauskohtaiset asennusohjeet lähetetään projektikohtaisesti
Asennusaika ei sisällä maatöitä eikä betoninkuivumisaikaa. Asennusaika sisältää mittaamisen, pakkauksen purun, välineen kasaamisen, tuennat ja betonoinnit.
| Tuotekategoriat: | Leikkikentät, Leikkikeskukset |
| SKU: | Gray-C8 |
| Categories: | Leikkikentät, Leikkikeskukset |
| Tags: | kiipeily, leikkikeskus, liukumäki, taloyhtiöt, tasapainoilu |













