Seikkailijan kiipeilyrata
Seikkailijan kiipeilyrata
Gray-sarjan leikkikeskukset on suunniteltu turvallisuus ja kestävä kehitys etunenässä. Leikkikeskukset on valmistettu kestävistä ja ympäristöystävällisistä materiaaleista.
Rakenteet ovat tarkkaan prosessoidusta männystä. Tasot ovat taas vedenkestävästä vanerista. Leikkikeskusten koristeelliset osat ja interaktiiviset elementit on valmistettu HPL-laminaatista, joihin on värivaihtoehtoina valkoinen tai vihreä. Kaikki keskusten metalliosat ovat kestävää, ruostumatonta terästä.
Seikkailijan kiipeilyradalla on yhteensä viisi 1,20-2,00 metrin korkeudessa olevaa tasannetta, joita yhdistävät köysiverkkosilta ja kaksi kiinteää siltaa. Kiipeilyradalle voi kiivetä kaiteellisia portaita, kahta kiipeilyseinää tai kaltevaa kiipeilyliuskaa pitkin. Alas voi viilettää liukumäkeä tai palomiehentankoa pitkin.
Leikkikeskuksen yhteydessä on myös kiipeilyverkko ja roikkumistanko.
Tuotetiedot
| Mitat | 908 × 677 × 349 cm (senttimetri) |
|---|---|
| Perustustapa | Perustusankkuri |
| Runkomateriaali | Puu |
| Levyosat | Lattiat vaneria, HPL |
| Tasojen korkeudet | 160 cm, 120 cm, 200 cm |
| Liuku | Ruostumaton teräs |
| Ikäryhmä | Alakoululaiset, Lapset |
| Mallisto | |
| Standardi | EN1176 |
| Turva-alueen pinta-ala: | 75,37 m² |
|---|---|
| Turva-alueen pituus: | 1281 cm |
| Turva-alueen leveys: | 1027 cm |
| Pituus: | 908 cm |
| Leveys: | 677 cm |
| Korkeus: | 349 cm |
| Max. putoamiskorkeus | 210 cm |
| Asennusaika (h / 1 hlö): | 10 h |
| Laitteen käyttäjämäärä: | 17 hlö |
14 941,00 € alv. 0%
Rahtivapaa toimitus!
Tilauskohtaiset asennusohjeet lähetetään projektikohtaisesti
Asennusaika ei sisällä maatöitä eikä betoninkuivumisaikaa. Asennusaika sisältää mittaamisen, pakkauksen purun, välineen kasaamisen, tuennat ja betonoinnit.
| Tuotekategoriat: | Leikkikentät, Leikkikeskukset |
| SKU: | Gray-C10 |
| Categories: | Leikkikentät, Leikkikeskukset |
| Tags: | kiipeily, leikkikeskus, liukumäki, taloyhtiöt, tasapainoilu |















