Seikkailijan motoriikkarata
Seikkailijan motoriikkarata
Gray-sarjan leikkikeskukset on suunniteltu turvallisuus ja kestävä kehitys etunenässä. Leikkikeskukset on valmistettu kestävistä ja ympäristöystävällisistä materiaaleista.
Rakenteet ovat tarkkaan prosessoidusta männystä. Tasot ovat taas vedenkestävästä vanerista. Leikkikeskusten koristeelliset osat ja interaktiiviset elementit on valmistettu HPL-laminaatista, joihin on värivaihtoehtoina valkoinen tai vihreä. Kaikki keskusten metalliosat ovat kestävää, ruostumatonta terästä.
Seikkailijan motoriikkarata on täynnä jännittäviä, motoriikkaa haastavia elementtejä. Radalla on yhteensä seitsemän 0,80-2,00 metrin korkeudessa olevaa tasannetta, joita yhdistävät kiinteä silta, monkey bars -roikkumistikkaat, köysiverkkosilta ja ryömintäputki. Motoriikkaradalle voi kiivetä kaiteellisia portaita, kaltevaa köysiverkkoa, kiipeilyseinää, kaltevaa kiipeilyliuskaa tai “kalanruoto”-tikkaita pitkin. Alas voi viilettää avonaisia liukumäkiä tai putkiliukumäkeä pitkin.
Tuotetiedot
| Mitat | 1007 × 957 × 349 cm (senttimetri) |
|---|---|
| Perustustapa | Perustusankkuri |
| Runkomateriaali | Puu |
| Levyosat | Lattiat vaneria, HPL |
| Tasojen korkeudet | 160 cm, 80 cm, 120 cm, 200 cm |
| Liuku | Muovi, Ruostumaton teräs |
| Ikäryhmä | Alakoululaiset, Lapset |
| Mallisto | |
| Standardi | EN1176 |
| Turva-alueen pinta-ala: | 97,26 m² |
|---|---|
| Turva-alueen pituus: | 1330 cm |
| Turva-alueen leveys: | 1323,50 cm |
| Pituus: | 1007 cm |
| Leveys: | 957 cm |
| Korkeus: | 349 cm |
| Max. putoamiskorkeus | 210 cm |
| Asennusaika (h / 1 hlö): | 12 h |
| Laitteen käyttäjämäärä: | 20 hlö |
22 464,00 € alv. 0%
Rahtivapaa toimitus!
Tilauskohtaiset asennusohjeet lähetetään projektikohtaisesti
Asennusaika ei sisällä maatöitä eikä betoninkuivumisaikaa. Asennusaika sisältää mittaamisen, pakkauksen purun, välineen kasaamisen, tuennat ja betonoinnit.
| Tuotekategoriat: | Leikkikentät, Leikkikeskukset |
| SKU: | Gray-C11 |
| Categories: | Leikkikentät, Leikkikeskukset |
| Tags: | kiipeily, leikkikeskus, liukumäki, motoriikkarata, ryömintä, taloyhtiöt, tasapainoilu |















