Fuusio
Fuusio
Laaja leikkikeskus, joka kutsuu lapset liikkumaan, tutkimaan ja leikkimään yhdessä. Useat kiipeilyrakenteet, verkot ja tasot tarjoavat runsaasti erilaisia reittejä ja kohtaamispaikkoja, jotka kehittävät tasapainoa, voimaa ja sosiaalisia taitoja. Kokonaisuutta täydentävät vauhdikas liukumäki sekä keinumoduuli, jotka tuovat leikkiin rytmiä, liikettä ja yhteisiä hetkiä.
Tuotetiedot
| Mitat | 1016 × 948 × 322 cm (senttimetri) |
|---|---|
| Mallisto | |
| Ikäryhmä | 3–12, Lapset |
| Runkomateriaali | Metalli |
| Muut materiaalit | Ruostumaton teräs, Alumiini, EPDM |
| Verkko- ja köysiosat | Teräsvahvistettu polypropeeniköysi Ø 16 mm |
| Liuku | LDPE |
| Kiipeilykivet | Komposiitti (polyesterihartsi ja kiviaineksia) |
| Perustustapa | Betoni |
| Standardi | EN1176 |
| Turva-alueen pinta-ala: | 115 m² |
|---|---|
| Turva-alueen pituus: | 1312 cm |
| Turva-alueen leveys: | 1375 cm |
| Pituus: | 1016 cm |
| Leveys: | 948 cm |
| Korkeus: | 322 cm |
| Max. putoamiskorkeus | 269 cm |
| Laitteen käyttäjämäärä: | 70 hlö |
103 345,00 € alv. 0%
Rahtivapaa toimitus!
Kalusteiden värit ovat valittavissa ilman lisähintaa värikartastamme:
Tilauskohtaiset asennusohjeet lähetetään projektikohtaisesti
Asennusaika ei sisällä maatöitä eikä betoninkuivumisaikaa. Asennusaika sisältää mittaamisen, pakkauksen purun, välineen kasaamisen, tuennat ja betonoinnit.
| Tuotekategoriat: | Leikkikentät, Leikkikeskukset |
| SKU: | 9527 |
| Categories: | Leikkikentät, Leikkikeskukset |
| Tags: | Bubbles Atomiq, Bubles, Buglo, kiipeily, leikkikeskus, liukumäki |














