Elektroni
Elektroni
Monipuolinen leikkikeskus, jossa erilaiset kiipeilyreitit, verkot ja tasot yhdistyvät yhdeksi elämykselliseksi kokonaisuudeksi. Rakenteet ohjaavat liikkumaan eri suuntiin ja kehittävät lasten voimaa, koordinaatiota ja tasapainoa. Kiipeäminen palkitaan vauhdikkaalla liukumäellä ja ruostumattomasta teräksestä valmistetulla liukutangolla, jotka tuovat leikkiin nopeutta ja vaihtelua.
Tuotetiedot
| Mitat | 708 × 656 × 322 cm (senttimetri) |
|---|---|
| Mallisto | |
| Ikäryhmä | 3–12, Lapset |
| Runkomateriaali | Metalli |
| Muut materiaalit | Ruostumaton teräs |
| Verkko- ja köysiosat | Teräsvahvistettu polypropeeniköysi Ø 16 mm |
| Liuku | LDPE |
| Kiipeilykivet | Komposiitti (polyesterihartsi ja kiviaineksia) |
| Perustustapa | Betoni |
| Standardi | EN1176 |
| Turva-alueen pinta-ala: | 75,5 m² |
|---|---|
| Turva-alueen pituus: | 1018 cm |
| Turva-alueen leveys: | 1005 cm |
| Pituus: | 708 cm |
| Leveys: | 656 cm |
| Korkeus: | 322 cm |
| Max. putoamiskorkeus | 210 cm |
| Laitteen käyttäjämäärä: | 40 hlö |
59 905,00 € alv. 0%
Rahtivapaa toimitus!
Kalusteiden värit ovat valittavissa ilman lisähintaa värikartastamme:
Tilauskohtaiset asennusohjeet lähetetään projektikohtaisesti
Asennusaika ei sisällä maatöitä eikä betoninkuivumisaikaa. Asennusaika sisältää mittaamisen, pakkauksen purun, välineen kasaamisen, tuennat ja betonoinnit.
| Tuotekategoriat: | Leikkikentät, Leikkikeskukset |
| SKU: | 9524 |
| Categories: | Leikkikentät, Leikkikeskukset |
| Tags: | Bubbles Atomiq, Bubles, Buglo, kiipeily, leikkikeskus, liukumäki |













