Esteetön leikkikeskus
Esteetön leikkikeskus
Leikkiminen yleisillä leikkipaikoilla auttaa lapsia kehittämään heidän itsetuntoaan ja taitoja, joita he tulevat käyttämään aikuisiässäkin. Kun leikkipaikoilla on myös esteettömiä leikkivälineitä, antaa se mahdollisuuden kaikille lapsille osallistua leikkeihin ja sosiaaliseen kanssakäymiseen muiden lasten kanssa.
Esteettömissä leikkikeskuksissa leveät luiskat ja käytävät, jotta laitteisiin pääsy olisi mahdollisimman helppoa. Maantasolla sijaitsevat oppimispaneelit on suunniteltu kehittämään lasten psyykkisiä ja fyysisiä kykyjä. Tuotteissa käytetään pääasiassa kirkkaanvärisiä korkealaatuisia materiaaleja.
Tuote on saatavilla myös Recycled line -versiona.
Tuotetiedot
| Mitat | 420 × 295 × 250 cm (senttimetri) |
|---|---|
| Ikäryhmä | Taaperot/vauvat, Lapset, Koululaiset/teinit |
| Levyosat | HDPE, HPL |
| Perustustapa | Perustusankkuri |
| Turva-alusta | < 20-40 m² |
| Runkomateriaali | Puu |
| Mallisto | |
| Standardi | EN1176 |
| Esteettömyys | Esteetön |
| Turva-alueen pinta-ala: | 38 m² |
|---|---|
| Pituus: | 420 cm |
| Leveys: | 295 cm |
| Korkeus: | 250 cm |
| Max. putoamiskorkeus | 90 cm |
| Asennusaika (h / 1 hlö): | 10 h |
| Laitteen käyttäjämäärä: | 15 hlö |
9 544,00 € alv. 0%
Rahtivapaa toimitus!
Tuotteen värit valittavissa veloituksetta vakiovärikartasta.
Tuote täyttää green deal -sopimuksen vaatimuksen.
Asennusaika ei sisällä maatöitä eikä betoninkuivumisaikaa. Asennusaika sisältää mittaamisen, pakkauksen purun, välineen kasaamisen, tuennat ja betonoinnit.
| Tuotekategoriat: | Esteettömät leikkivälineet, Leikkikentät |
| SKU: | 8056 |
| Categories: | Esteettömät leikkivälineet, Leikkikentät |
| Tags: | Buglo, esteetön, inklusiivinen leikkiväline, leikkikeskus |














